GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Teservisdelar 10381067
*
nr 1038 1067
Teservisdelar
10 delar, stengods, Bing & Grøndahl
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2016
kl 19:00:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/5 12:32:35
1
Vinnande bud
- Tema
16 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Stengods
Stengodset är ett hårt, vattentätt gods som bränns i ca 1300 grader, varvid godset sintrar.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: b&g bing & gröndahl bing & gröndal bing & grøndahl bing & grøndal danmark danskt norden skandinaviskt stengods tekopp tekoppar teservisdelar
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:53
*
Teservisdelar
Läs mer om 50/60-tal
nr 1038 1067
Teservisdelar
10 delar, stengods, Bing & Grøndahl
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/5 12:32:35 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
16 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Stengods
Stengodset är ett hårt, vattentätt gods som bränns i ca 1300 grader, varvid godset sintrar.
Stengodset är ett hårt, vattentätt gods som bränns i ca 1300 grader, varvid godset sintrar.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: b&g bing & gröndahl bing & gröndal bing & grøndahl bing & grøndal danmark danskt norden skandinaviskt stengods tekopp tekoppar teservisdelar
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:53